پردازش ابری

قدرت پردازش و توان محاسباتی در پرازش ابری بسیار بالاتر از پردازش شبکه ای است. امنیت داده ها در پردازش ابری بسیار مهم و با اهمیت است و ارائه دهندگان سرویس پردازش ابری مانند پردیسان کلود می بایست این موضوع را تضمین کنند. انتقال اطلاعات در فضای کلود باید به صورت کاملا حفاظت شده و کاملا ایمن انجام شود. قطعا سرویس های پردازش ابری دارای دسترسی بالاتر و آسان تری می باشند، اما محرمانگی و صحت اطلاعات از موارد مهم می باشند.هدف اصلی رایانش ابری دسترسی به حجم عظیمی از منابع محاسباتی بصورت مجازی شده است. این کار با استفاده از منابع و ایجاد یک سیستم یکپارچه انجام خواهد شد.

در پردازش ابری هرچیزی که سیستم میتواند ارائه دهد، به عنوان یک سرویس ارائه خواهد شد. کاربران میتوانند با حداقل دانش تخصصی از منابعی که استفاده میکنند، مدیریت کنند. پردازش ابری مانند الگویی است که در آن اطلاعات به طور دائمی در سرورها ذخیره می شوند و به حافظه پنهان و موقت مشری ارسال می شوند. مانند دسکتاپ، لپ تاپ و ... است. رایانش ابری شامل نرم افزاری به عنوان سرویس است. همچنین به عنوان زیر شاخه های فناوری شناخته شده است و هدف مشترک آنها تامین نیازهای رایانه ای کاربران است.هزینه استفاده از سرویس ابری برای مشتریان بر اساس مقدار و مدت استفاده محاسبه می شود.

1520

رضایت مشتریان

2000 +

پروژه های موفق

240

اعضای تیم

750

سوالات پاسخ داده شده
انواع پردازش

انواع پردازش ابری پردیسان کلود

 

iaas-in-cloud-computing-

پایه ترین نوع از سرویس کلود است. با توجه به اینکه این سرویس پایه ترین لایه کلود است، دست ادمین ها نسبت به PaaS بیشتر باز است. در این سرویس توسعه و تست نرم افزار به سادگی خواهد بود. راه اندازی سایت با استفاده از IaaS نسبت به سرویس های هاستینگ سنتی به صرفه تر خواهد بود. IaaS این امکان را در اختیار ادمین ها قرار می دهد تا بتوانند زیر ساخت های مورد نیاز از جمله فضای ذخیره سازی، وب سرور، شبکه و … را در طول زمان، منابع را کم و زیاد کرده به همان میزان هزینه پرداخت کنند. همچنین میتوانند بسته به نیاز خود اقدام به ذخیره سازی اطلاعات در فضایی امن کنند. از دیگر کاربرد های این سرویس میتوان به مدیریت پردازش های سنگین در هر ثانیه مانند پیش بینی آب و هوا، مدل سازی بنگاه های اقتصادی و امثال آن اشاره کرد. ضمن آنکه تحلیل کلان داده ها را به اقتصادی ترین شکل ممکن هندل می کند.

  • آپ تایم بالا
  • کاهش زمان راه اندازی سرور
  • تمرکز و مدیریت کسب وکار
  • امنیت بالا

 

Platform-as-a-Service-PaaS

یک محیط آماده توسعه نرم افزار است. این سرویس برعکس سرویس قبل نیازی به کانفینگ، نصب سیستم عامل و مدیریت سرور نخواهد داشت. بلکه تمامی این خدمات از قبل توسط شرکت ارائه دهنده خدمات ابری پردیسان کلود آماده شده و فقط نیاز به یک دولوپر دارد تا کد ها را روی سرور دولوپ کند. این سرویس ها در لایه دوم سرویس های کلود قرار می گیرند. که شامل زیر ساخت شبکه، سرور، سیستم عامل، دیتابیس، میدل ور و سایر ابزارهای مرتبط با توسعه نرم افزار است. مشتری های این سرویس در واقع برنامه نویسان و دولوپرهای وب اپلیکیشن هستند. همچنین امکانی برایشان فراهم شده است تا بدون درگیری تمامی تمرکز خود را روی توسعه اپلیکیشن بگذارند و البقی کارها را به شرکت ارائه دهنده خدمات ابری پردیسان کلود واگذار کنند. در این سرویس کاربر صرفا روی کدنویسی سرور تمرکز می کند. همچنین یکسری ابزارهای تکمیلی همچون ابزارهای آنالیز داده، هوش تجاری، ابزارهای داده کاوی و … توسط شرکت پردیسان کلود در اختیار کاربران قرار می گیرد. از دیگر مزایا:

عدم نیاز به متخصص هاستینگ: با وجود اینکه بخش اعظمی از کار توسط متخصصین شرکت ارائه دهنده خدمات پردیسان کلود انجام میگیرد، کاربران این سرویس نیازی به استخدام نیروی فنی نخواهند داشت. صرفه جویی در هزینه ها: کاربران به راحتی از پس هزینه این سرویس بر خواهند آمد، زیرا به هر میزان که از منابع سرور استفاده کنند، به همان میزان پول پرداخت می کنند.

 

 

Saasرایج ترین نوع کلود است که لایه سوم سرویس‌های ابری قرار می‌گیرد. در این تکنولوژی کاربران میتوانند با استفاده از نرم افزاری مانند گوگل کروم و فایرفاکس به نرم افزار تحت وب خود دسترسی داشته باشند. سرویس هایی از این دست معمولا Ready to Use و مشتریان آن کاربرانی معمولی هستند. از جمله سرویس های کلود این حوزه می توان به جیمیل، دراپباکس اشاره کرد. اگر از سرویس های مثل Slack, Outlook و یا Gmail استفاده می کنید، شما یک کاربر ( سرویس به عنوان نرم افزار) هستید. در این سرویس شما با داشتن یک حساب کاربری و دسترسی داشتن به اینترنت می توانید به اطلاعاتی که روی سرورهای شرکت ارائه دهنده خدمات ابری ذخیره شده است دسترسی داشته باشید. این در حالی است که شرکت ارائه دهنده خدمات ابری تعهدات لازم جهت امنیت داده های شما را بر عهده گرفته است. نرم افزارهای ایمیل مثال های خیلی ساده ای از ( نرم افزار به عنوان سرویس) هستند. همچنین نرم افزارهای پیچیده تری مانند CRM وerp  هستند که به وسیله نرم افزار CRM شرکتها می توانند مدیریت مشتریان خود را برعهده بگیرند و نرم افزار ERP که موجب افزایش راندمان شرکت یا سازمان می شود طوریکه تمامی داده های سازمان بصورت یکپارچه مدیریت می شوند. از دیگر مزایا:

  • احتیاج نداشتن به توسعه نرم افزار
  • مقرون به صرفه بودن
  • اجرای بسیاری از سرویس ها از مرورگر
  • دسترسی به اطلاعات از هرجای دنیا
  • امنیت بالا

 

 

 

qloud
ادغام سرویس های وب

از نظر فناوری و ماهیت، cloud computing میتواند سریع تر با بقیه ادغام شود.

actico-platform-illustration-reusable-web-services-draft
خدمات پردیسان کلود

خدمات پردازش ابری پردیسان کلود

خدمات در سراسر جهان

زیرساخت های پردازش ابری سازگاری بیشتری دارد، بازیابی کامل و به حداقل رساندن خرابی ها.

web
عدم نیاز به سخت افزار

عدم نیاز به سخت افزار: cloud computing برای شروع به سرمایه کمتری نیاز دارد و زیبایی ن در سادگی آن است و نیازی به نصب سخت افزار نخواهد داشت.

software
اشتراک گذاری آسان

کاربران می توانند اسناد را بطور کامل و همزمان ایجاد کنند، همچنین میتوانند منابع را به اشتراک بگذارند.

share
web