دیتابیس ابری

database

در سال های اخیر رایانش ابری بسیار پیشرفت کرده است و بسیاری از سازمان ها برای دسترسی و ذخیره داده های خود از سرویس های ابری استفاده میکنند. رایانش ابری در عصر امروز بسیار پرکاربرد است. ضمن آن که بسیار سازگار و تطبیق پذیر است و همین موضوع باعث ایجاد دیتابیس های ابری شده است.

cloud

در اصل دیتابیس یک سرویس مدیریت شده است که دسترسی به پایگاه داده را برای استفاده در برنامه ها و داده ها مرتبط با آنها فراهم می سازد. ساختاری که دیتابیس ابری دارد با دیتابیس معمول متفاوت است. زیرا در دیتابیس ابری داده ها در دیتاسنتر های موجود روی مکان های مختلف ذخیره میشوند.

cloud

دیتابیس ابری در سه نوع منطقی، غیرمنطقی و مجازی است. سردرگمی بزرگی در صنعت در مورد ابر وجود دارد. در ساده ترین شرایط، ابر مرحله بعدی در تکامل اینترنت است. از طریق ابر، همه چیز به عنوان یک سرویس از قدرت محاسباتی تا فرآیندهای کسب و کار و تعاملات شخصی تحویل داده میشود.

به شما کمک میکنیم تا رشد کنید

خدمات دیتابیس ابری پردیسان کلود

datacloud

گواهینامه معتبر

داشتن گواهینامه FIDMA که مزیت بسیار خوبی برای سرویس گیرندگان است. در مقابل دیگر ارایه کنندگان سرویس DBaaS قابل اعتماد تر هستند.

datacloud

پیکربندی

پردیسان کلود برای شما امکان مدیریت پیکربندی را فراهم می آورد. در این شرایط می توانید تغییرات مورد نظر خود و مدیریت گسترده را انجام دهید.

datacloud

دسترسی پذیری

دسترسی دیتابیس ها متفاوت است. یکی از روش ها استفاده از درایو است. که اجازه دسترسی به اتصالات خارجی داده خواهد شد. روش دیگر استفاده از پروتکل است.

datacloud

قابلیت انتقال

بنابر دلایلی شاید نخواهید دیگر از سرویس استفاده کنید، پردیسان کلود با قابلیت انتقال نگرانی شما از بابت از بین رفتن داده ها را از بین می برد.

cloud
مزایای دیتابیس ابری پردیسان کلود

در این سرویس به این دلیل که یک سرویس آماده به کار است، برای استفاده از دیتابیس نیازی به نصب نرم افزار ندارد، از همین رو در کمترین زمان ممکن کاربران می توانند به داده های خود دسترسی داشته باشند. همچنین نیازی نیست شرکت ها هزینه زیادی را صرف راه اندازی و مدیریت دیتاسنترهای خود کنند. پردیسان کلود کاربران دیتابیس خود را از تنش های ایجاد تغییرات دور نگه می دارد. پردازش ابری اجازه دسترسی به داده را در هر نقطه ای فراهم میکند.

گزینه های پایگاه داده ابر

نوع پایگاه داده

موارد استفاده مشترک

محصول GCP

نمونه مشتری

DATABASE TYPE​

Relational

COMMON USES​​

Compatibility
Transactions
Complex Queries
Joins

GCP PRODUCT​

DATABASE TYPE​

NoSQL/Nonrelational

COMMON USES​​

Time Series
Streaming
Mobile
Web
IoT
Offline sync
Caching
Low Latency
qloud